Hakkımızda

About

Tekcan Çiftliği tarımsal üretim amacıyla 1979 yılında Edirne İli Keşan İlçesi'nde kurulmuştur. 2000 yılında tohum firması için  sözleşmeli buğday tohumu ile tohumculuk sektörüne atılan firmamız, 2005 yılında tohum üretici belgesi alarak kendi üretimlerine başlamıştır. Ürettiği tohumlarda cins ve çeşitlerin yelpazesini geliştirerek sektörde faaliyetlerine devam etmiştir. 2008 yılında Tekcan Tohumculuk Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine devam eden firmamız şirketleşmiştir. Bugün ulaştığımız noktada buğday, arpa ve çeltik tohumculuğunda kalite ve tonaj açısından firmamız ülkemizin önce gelen özel kuruluşlarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

Firmamızda sertifikalı tohumculuk üretiminin yanında; çeltik, buğday, ayçiçeği ve mısır çeşitleri üzerine adaptasyon ve ıslah çalışmaları da yürütülmektedir.Tekcan Tarım bünyesinde oluştuurlan AR-GE biriminde ıslahçı personel istihdamı ve kurulan çeşit geliştirme laboratuvarı ile firmamız sadece tohum üreten değil, çeşit geliştiren de bir firma konumuna ulaşmıştır.Bu faaliyetlerimiz neticesinde Tekcan Tarım 2008 yılında T.C.Tarım Bakanlığı tarafından "ÖZEL SEKTÖR TARIMSAL ARAŞTIRMA KURULUŞU" olarak tescil edilmiştir.

Bu güne kadar tüm faaliyetlerinde kalite ve titizliği ön planda tutarak iş yapan firmamız bundan sonrada aynı ilkeler ışığında faaliyetlerini geliştirerek sürdürmeye devam edecektir.

https://www.tekcantohum.com/wp-content/uploads/2020/11/kurumsal-750x550.jpg
section-2e1f5d4
Tekcan Tohum

Sertifikalar